Měny regionu postupně umazávají ztráty ze začátku týdne. Koruna zpevnila zpět pod hranici 27,00 za euro.

Asijské trhy uzavřely smíšeně

Asijské akciové trhy se dnes obchodovaly smíšeně, nenavázaly tak na nedávné oživení. Investoři reagovali na slabá čísla čínského vývozu za únor, který v únoru klesl nejvíce od roku 2009.

Bilance zahraničního obchodu Číny se v únoru výrazně zhoršila, na vině byla slabá poptávka na domácím trhu i v zahraničí a také odstávka v některých podnicích kvůli oslavám nového lunárního roku. Vývoz v únoru meziročně klesl o více než čtvrtinu. To je nejvýraznější pokles od května 2009. Dovoz se snížil o 13,8 procenta. Celkový přebytek zahraničního obchodu pak činil 32,59 miliardy dolarů.

Index Shanghai Composite dnes přidal mírných 0,09 procenta. Hongkongský index Hang Seng naopak oslabil, v reakci na nečekaně slabé údaje z čínského zahraničního obchodu klesl o 0,67 procenta.

Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 navázal na pondělní ztráty a dnes oslabil o 0,76 procenta. Ztráty postihly automobilky, oslabily akcie Nissanu, Toyoty a Hondy.

Japonská ekonomika v loňském 4. čtvrtletí podle finálních údajů klesla o 0,3 procenta, když se čekal pokles o 0,4 procenta. Obchodní bilance v lednu skončila s přebytkem 520,8 miliardy jenů a zaostala tak za očekáváním.  

Newsletter