Asijské trhy uzavřely smíšeně

Asijské akciové trhy se dnes obchodovaly smíšeně, nenavázaly tak na nedávné oživení. Investoři reagovali na slabá čísla čínského vývozu za únor, který v únoru klesl nejvíce od roku 2009.

Bilance zahraničního obchodu Číny se v únoru výrazně zhoršila, na vině byla slabá poptávka na domácím trhu i v zahraničí a také odstávka v některých podnicích kvůli oslavám nového lunárního roku. Vývoz v únoru meziročně klesl o více než čtvrtinu. To je nejvýraznější pokles od května 2009. Dovoz se snížil o 13,8 procenta. Celkový přebytek zahraničního obchodu pak činil 32,59 miliardy dolarů.

Index Shanghai Composite dnes přidal mírných 0,09 procenta. Hongkongský index Hang Seng naopak oslabil, v reakci na nečekaně slabé údaje z čínského zahraničního obchodu klesl o 0,67 procenta.

Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 navázal na pondělní ztráty a dnes oslabil o 0,76 procenta. Ztráty postihly automobilky, oslabily akcie Nissanu, Toyoty a Hondy.

Japonská ekonomika v loňském 4. čtvrtletí podle finálních údajů klesla o 0,3 procenta, když se čekal pokles o 0,4 procenta. Obchodní bilance v lednu skončila s přebytkem 520,8 miliardy jenů a zaostala tak za očekáváním.  

Newsletter