Bank of America hodila rukavici Goldmanům

AKTUALIZOVÁNO – Americký finanční ústav Bank of America v letošním druhém čtvrtletí oznámil upravený zisk na akcii 36 centů a překonal tak odhady, které počítaly se ziskem 33 centů na akcii. Ve stejném období loni banka reportovala zisk na akcii 45 centů. Zisk ale klesl na 4,23 miliardy dolarů z 5,13 miliardy dolarů loni. Akcie banky byly v premarketu nepatrně výše. Zítra hospodářské výsledky oznámí investiční banka Goldman Sachs, pozítří Morgan Stanley.

Tržby druhé největší banky v USA podle objemu aktiv ve čtvrtletí klesly na 20,6 miliardy dolarů, když loni od dubna do června banka utržila 22,35 miliardy dolarů. Je to ale mírně nad odhadem analytiků Thomson Reuters, kteří čekali čtvrtletní tržby 20,414 miliardy dolarů.

„Naše zodpovědná strategie růstu vedla ke zvýšené aktivitě zákazníků a klientů, každý z našich čtyřech obchodních segmentů reportoval lepší výsledky než loni,“ uvedl šéf banky Brian Moynihan. Dodal, že banka se také přiblížila dlouhodobým cílům.

Čistý úrokový výnos klesl o 12 procent na 9,21 miliardy dolarů. Náklady se snížily o 3,3 procenta na 13,49 miliardy korun. Počet zaměstnanců meziročně Bank of America klesl o 2,8 procenta na 210 tisíc a snížil se také ve srovnání s předchozími třemi měsíci. Banka za posledních 12 měsíců uzavřela více než 100 finančních center, nyní se ale zdá, že tempo zpomalilo.

Bank of America se stejně jako další banky letos trápí, za prvé pod tíhou padajících půjček v energetickém sektoru kvůli cenám ropy. Později pak začaly trhy očekávat, že úrokové sazby zůstanou nižší po delší dobu.

Akcie Bank of America letos ztratily zhruba pětinu své hodnoty.

Citigroup překonala očekávání, Wells Fargo zkamáním

Newsletter