Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do lehkého zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Budoucí prezident Trump se vydá do Londýna za královnou

Královna Alžběta II. pozve na státní návštěvu Británie nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Setkání se uskuteční příští rok, mělo by utužit vzájemné vztahy obou zemí. S odkazem na informace deníku The Sunday Times to napsala CNBC.

S odkazem na dva ministry a zdroje, který má blízko k Downing Street, deník napsal, že diskuse mezi britskými úředníky a Trumpovým týmem začne brzy. Jejich vyjednávání by mělo zajistit, aby se schůzka mohla uskutečnit v červnu nebo v červenci.

Británie chce posílit své vztahy se Spojenými státy, premiérka Theresa Mayová totiž připravuje zemi na odchod z Evropské unie a tento „rozvod“ bude vytvářet další postavení země ve světě.

Budoucí prezident Spojených států se chce s britskou premiérku setkat co nejdříve, telefonovali si hned po vítězství Trumpa nad demokratickou kandidátkou Hillary Clintonovou. Přesný datum schůzky ale zatím není znám.

Mayová: Přípravy na brexit jdou podle plánu, požádáme v březnu

Podle The Sunday Times britská vláda doufá, že oficiální státní návštěva bude „tajnou zbraní“ pro posílení vzájemných vztahů poté, co se Trump setkal s lídrem kampaně za odchod Británie z EU Nigelem Faragem. Ten byl zároveň prvním britským politikem, který se s Trumpem setkal.

Mayová chce s Trumpem plodné vztahy, Farage zřejmě nevyužije

Newsletter