Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Češi do toho! Hokejové mistrovství má nakročeno na rekord

Rekordní objem vkladů na světový šampionát v hokeji z loňského roku by letos mohl být překonán. Sázkové kanceláře, které oslovila agentura ČTK, zatím přijaly sázky za několik stovek milionů korun. Zhruba po polovině turnaje v Moskvě a Petrohradu je hlavním favoritem Kanada (kurz 2,2:1). Kurz na celkové vítězství českého týmu klesl z úvodních 12:1 na aktuálních 6,5:1. Zatím nejvyšší výhru hlásí Tipsport, kde si klient vsadil, že Česko ve čtvrtečním zápase porazí Nory minimálně o čtyři góly. Vsadil 500.000 korun a po výsledku 7:0 vyhrál téměř dva miliony čistého.

„Na hokejový šampionát v Česku v loňském roce jsme přijali vklady za 360 milionů korun. V letošním roce jsme odhadovali nárůst o 20 procent a vypadá to, že předpoklad by nemělo být problémem naplnit,“ uvedl dnes mluvčí Fortuny Petr Šrain. Fortuna zatím přijala sázky zhruba za 250 milionů, na sázkově atraktivní duely se podle Šraina pohybují vklady i nad hranicí deseti milionů korun. „I letos se projevují důsledky loňského domácího mistrovství, kdy se lidé opět naučili milovat hokej jako v dobách zlatého hattricku. Navíc Češi mají letos sympatický nový a podceňovaný tým a lidé mají obecně sklon držet palce slabším,“ doplnil Šrain.

Tipsport zatím přijal sázky kolem 200 milionů korun, loni se celkově dostal na dvojnásobek. Zhruba 40 procent připadá na live sázky, které lze sázet opakovaně v průběhu zápasu. „Největší zájem byl o zápas Česko – Rusko s celkovým vkladem 17 milionů,“ dodal mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

V souboji bookmakerů se sázkaři má podle mluvčích zatím mírně navrch první strana. Velkou zásluhu na tom má především český tým, který na úvod turnaje překvapivě porazil domácí Rusko, a hned ve druhém zápase stejně překvapivě v základní hrací době s Lotyšskem pouze remizoval.

Víra sázkařů v český tým postupně roste. Zatímco výhře nad Ruskem věřilo u Fortuny jen deset procent z nich, na vítězství proti Švédsku už sázela více než třetina. „A například na čtvrteční zápas s Norskem si 750 našich klientů vsadilo v kurzu 3,2:1 na to, že přestřílíme soupeře nejméně o pět branek,“ doplnila mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Ještě dál šel klient Tipsportu, který na výhru s Norskem minimálně o čtyři góly vsadil půl milionu. Při kurzu 4,65:1 vyhrál 1,83 milionu korun čistého. Ve Fortuně dal sázkař na tiket přesné výsledky v zápasech Česko – Švédsko (4:2) a Finsko – USA (3:2). Za vsazenou tisícovku získal 336.000 korun. Kuriózní sázku hlásí Chance. Jeden z tipérů vsadil, že ani v jednom zápase úvodního dne nebude v akci videorozhodčí. Za 30.000 korun bral zhruba pětinásobek.

Roli největšího favorita převzala díky suverénním výsledkům od Ruska Kanada (2,2:1). Následují Finsko (4:1) a Rusko (4,2:1). Kurz na celkové vítězství českého týmu klesl z úvodních 12:1 zhruba na polovinu. „Na Kanadu zatím evidujeme 45 procent sázek. Následuje Rusko s 22 procenty, v těsném závěsu pak naše reprezentace, které věří pětina sázejících,“ sdělila mluvčí Sytotu Magda Pekařová. Nejlepším střelcem turnaje se podle bookmakerů stane Kanaďan Hall (2,9:1). Z Čechů má největší šance Kašpar (28:1), následují Plekanec a Červenka (oba 45:1).

Světový šampionát v hokeji se v ruských městech Moskvě a Petrohradu hraje od minulého pátku. Boje ve dvou základních osmičlenných skupinách vyvrcholí v úterý. Z každé z nich postoupí čtyři nejlepší týmy do čtvrtečního čtvrtfinále. Finále a zápas o 3. místo se hrají v neděli 22. května.

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahem. Jak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme!CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter