ČEZ dal nezávaznou nabídku na polská teplárenská aktiva EDF

Skupina ČEZ podala nezávaznou nabídku na koupi polských aktiv francouzské společnosti EDF. Vztahuje se na čtyři teplárny v lokalitách Gdyně, Gdaňsk, Krakov a Vratislav. Dále pak na čtyři teplárny s distribucí tepla v lokalitách Zelená Hora, Ciechnica, Toruň a Zawidawie a servisní společnosti.

„Tyto zdroje disponují vysokou účinností a zásobují teplem i elektřinou zákazníky ve významných polských městech. S provozem podobných zdrojů máme rozsáhlé zkušenosti, a to i v Polsku,“ uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

O zájmu ČEZ o polské teplárny francouzské EDF hovořil již v květnu ve videorozhovoru pro Roklen24 finanční ředitel ČEZ Martin Novák. Celková instalovaná kapacita zdrojů je 1,4 GW v elektřině a 4,4 GW v teple, díky čemuž zaujímají na polském trhu první místo v kogenerační výrobě elektřiny a druhé v produkci tepla.

Martin Novák: ČEZ i akcionářům zajistí zisk obnovitelné zdroje

ČEZ se ve vyhledávání investičních příležitostí soustředí na země, které jsou jí politicky i geograficky blízké. Při současných výhledech na vývoj cen elektřiny představuje regulované teplárenství zajímavou růstovou příležitost.

Newsletter