Číňané, J&T a Radil takřka plně ovládnou Pivovary Lobkowicz

Společnost Lapasan, která je většinovým vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz Group (PLG), pravděpodobně zvýší podíl v pivovarech na 98,07 % ze současných 79,4 %. Zhruba pětinový podíl získala od minoritních akcionářů v rámci povinné nabídky převzetí za cenu 208 korun za kus. 

Firma Lapasan uzavřela smlouvy na 2,181,683 akcií PLG, které představují 18,67procentní podíl na základním kapitálu a na hlasovacích právech v PLG.

Společnost Lapasan by měla získat více než 90procentní podíl na hlasovacích právech a základním kapitálu PLG, a to za podmínky, že všechny uzavřené smlouvy budou řádně vypořádány. Nabídku musí vyhlásit do 30 dnů od ukončení doby závaznosti původní nabídky, a to za cenu, která v ní byla nabídnuta. 

Tvrdík je v dozorčí radě Pivovarů Lobkowicz

Lapasan koupil podíl 79,4 procenta PLG loni v září za 1,9 miliardy korun. Většinový 70procentní podíl ve společnosti Lapasan drží čínská skupina CEFC, dvacetiprocentní podíl má společnost J&T Private Equity Group, deset procent pak generální ředitel a spolumajitel Pivovarů Lobkowicz Zdeněk Radil.

Pivovary Lobkowicz Group tvoří sedm regionálních pivovarů v Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku, Kláštěře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černé Hoře. Mezi hlavní značky patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora a Uherský Brod.

Nový většinový vlastník Pivovarů Lobkowicz nabízí 208 korun za akcii

Newsletter