Další kousek od Tesly je tu. Musk odhalil solární střechu

Elon Musk včera v Los Angeles představil další avizovanou novinku svého impéria. Po autopilotovi ve všech modelech Tesly prezentoval unikátní solární střechu. Generální ředitel Tesly spustil mediální solární humbuk ještě před hlasováním akcionářů o fúzi s firmou SolarCity, které se koná 17. listopadu. Podle něj to bude zásadní krok v dosažení produktové strategie, napsal Business Insider.

„Doufám, že je to taková budoucnost, kterou chcete,“ prohlásil Elon Musk za potlesku účastníků prezentace. Na začátku svého vystoupení zdůraznil, že misí jeho firmy je urychlit konec éry fosilních paliv a vytvoření více udržitelných životních stylů.

Fotovoltaické střechy byly instalovány na budovách Universal Studio. Ve své prezentaci vizionář Musk použil střechy s různým designem, od tradičních až po moderní toskánské aplikace. Všechny jsou vyrobeny ze skleněných solárních panelů, které vypadají úplně jinak než starší panely.

Podle Muska je zásadní, aby konstrukce střechy byla krásná. Ty, které představil tomu ve všech směrech odpovídaly. Bylo ale trochu divné vidět člověka, který odstartoval revoluci v automobilovém průmyslu, a jako generální ředitel firmy SpaceX nastínil plán kolonizace Marsu, jak se představil coby všeobecný dodavatel. Musk je ale přesvědčen o tom, že odměna bude stát za to.

 

Tesla Motors vykázala poprvé za více než tři roky čtvrtletní zisk. Firma ve třetím čtvrtletí vydělala 21,9 milionu dolarů po ztrátě 229,9 milionu dolarů ve stejném loňském období. Podle Muska by Tesla mohla být zisková také ve čtvrtém čtvrtletí. 

Musk nedávno přišel z jinou horkou novinkou. Všechny nové automobily Tesla budou vybaveny soustavou technických zařízení, která po přidání softwaru umožní jízdu bez zásahu řidiče. 

 

Newsletter