Den před volbami zažila Wall Street raketový růst

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy den před prezidentskými volbami výrazně zpevnily. Wall Street k ziskům pomohla zpráva z víkendu, že FBI nedoporučí trestní stíhání demokratické kandidátky Hillary Clintonové. Dow Jones posílil o více než 350 bodů a zažil nejlepší den od letošního března.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes rostl o 2,08 procenta a uzavřel na 18.259,60 bodu. K ziskům přispěly hlavně akcie Goldman Sachs a UnitedHealth.

Širší index S&P 500 přerušil sérii devíti poklesů v řadě, byla to nejdelší série od roku 1980. Index posílil o 2,22 procenta na 2131,52 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 2,37 procenta na 5166,17 bodu.

„Za předpokladu, že volby dopadnou tak, jak se čeká, se domnívám, že investoři se nyní zaměří na Fed. To znamená, že když vyhraje Donald Trum, trh se bude dál zaměřovat na něj,“ uvedla Liz Ann Sondersová, šéfka investiční strategie firmy Charles Schwab.

Šéf FBI James Comey v neděli oznámil, že nově nalezené e-maily neukazují na to, že by bývalá první dáma porušila zákon. Před deseti dny přitom Comey oznámil, že FBI vzhledem k nálezu dalšího více než půl milionu e-mailů obnovuje vyšetřování případu používání soukromého e-mailového serveru Clintonové z doby, kdy byla ministryní zahraničí.

 

Newsletter