Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se drží v zisku pod 1,0600 za euro. Měny regionu zahájily středu zpevněním. Postupně ale část zisků odevzdávají. Koruna zpět nad 24,40 za euro.

Dolar na nejsilnějších hodnotách od pádu Lehman Brothers

Dolar zaznamenal zisky poté, co centrální bankéři Fedu zvýšili jejich odhad pro klíčovou úrokovou sazbu na 1,375 procenta na konci roku 2015 ve srovnání s prognózou 1,125 procenta z června. Jen padá jak švestka poté, co dnes guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda pokračoval ve své rétorice uvolněné měnové politiky. Libra posílila před dnešním hlasování o nezávislosti. Euro se dotklo své nejslabší úrovně od července 2013 před tím, než Evropská centrální banka přidělí první finanční prostředky v rámci svého cíleného úvěrového programu.

„Jestřábí posun Fedu tlačí dolar na nová maxima a zároveň všichni jeho hlavní vrstevníci v čele s jenem a eurem vypadají strukturálně slabí,“ řekl Stan Shamu, tržní stratég Ig Group Holdings. „Americký dolar bude pravděpodobně pokračovat ve své spanilé jízdě,“ dodal.

Americká měna posílila na 108,73 jenů, hodnotu neviděnou od pádu Lehman Brothers. Vůči euru dolar také závratně roste na momentálních 1,28739. Libra dnes vykazuje zvýšenou volatilitu a ocitá se na 1,6276 dolarů za libru. Koruna vůči dolaru pokračuje ve své konsolidaci a dostává se na 21,376 korun za dolar. Vůči euru po několika dnech růstu dnes mírně zaostává a klesá úroveň 27,5316 korun za euro.

 

Newsletter