Dow Jones opět vylepšil rekord, po šesté v řadě

Americké akciové trhy dnes uzavřely smíšeně, v plusu obchodování zakončil jen Dow Jones, který ale po šesté v řadě vylepšil své maximum. Wall Street vstřebává probíhající výsledkovou sezonu. Investiční banka Goldman Sachs dnes čtvrtletními výsledky překonala očekávání trhu. Po uzavření trhu výsledky oznámil Microsoft, který upraveným ziskem 69 centů na akcii překonal očekávání analytiků, kteří odhadovali zisk 58 centů.

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, dnes rostl o 0,14 procenta na 18 558,73 bodu.  Nejvíc rostly akcie McDonald´s, naopak banka Goldman Sachs ztratila 1,18 procenta.

Investiční banka Goldman Sachs reportovala v letošním druhém čtvrtletí upravený zisk na akcii 3,72 dolaru na akcii a překonala tak odhady analytiků, kteří čekali jen tři dolary. Připojila se tak k bankám Citigroup, JPMorgan Chase a Bank of America, které ve druhém kvartále také překonaly očekávání trhu.  

„Otázkou je, zda jsou výsledky tak dobré na udržení rally,“ poznamenal hlavní analytik trhu The Lindsey Group Peter Boockvar. Dodal, že investoři ve výsledcích hledají náznaky oživení.

Index S&P 500 dnes odepsal 0,14 procenta na 2163,78 bodu, když se dařilo sektoru informačních technologií.  Z deseti sektorů se nejvíce dařilo materiálnímu sektoru a sektoru spotřebního zboží.

Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,38 procenta na 5036,37 bodu.

Newsletter