Facebook zažil skvělé čtvrtletí, výsledky dál drtí Wall Street

AKTUALIZOVÁNO – Americká internetová firma Facebook zažila další výborné tři měsíce. V prvním čtvrtletí reportovala upravený zisk 1,04 dolaru na akcii, když odhad analytiků Thomson Reuters byl 87 centů. Také tržby, jejichž naprostou většinu obstarává reklama, pokořily očekávání Wall Street, rostly o polovinu. Facebook utržil 8,03 miliardy USD nad očekáváním 7,84 miliardy USD. Akcie firmy v aftermarketu ale reagovaly na výsledky poklesem.

„Rok 2017 jsme začali dobře,“ uvedl v prohlášení spoluzakladatel firmy Mark Zuckerberg s tím, že Facebook pokračuje v budování nástrojů na podporu silné globální komunity.

Čistý zisk provozovatele sociální sítě se za čtvrtletí meziročně zvýšil o 77 procent na 3,1 miliardy dolarů.

Počet aktivních měsíčních uživatelů na konci čtvrtletí byl 1,94 miliardy, podle StreetAccount se čekalo 1,91 miliardy. Lepší byla také čísla u denních uživatelů, a to 1,28 miliardy nad očekáváním 1,26 miliardy.

Příjmy z mobilní reklamy představovaly 85 procent z celkových tržeb z reklamy, ve stejném období loni to bylo 82 procent. 

Společnost eMarketer očekává, že Facebook letos zvýší výnosy z mobilní reklamy o 42 procent na téměř 32 miliard dolarů. Podíl firmy na světovém trhu mobilní reklamy by tak činil 22,6 procenta. Google, který je lídrem trhu, má více než třetinový podíl.

Facebook dnes oznámil, že v průběhu roku zaměstná celosvětově dalších 3000 lidí, aby monitorovali a odstraňovali závadný obsah na její sociální síti. Firma již zaměstnává na 4500 lidí, kteří obsah sledují, vyhodnocují a při porušení pravidel odstraňují.

Newsletter