FLEXISANDER, vítěz České inovace 2012, míří na Fundlift

Profesionální nářadí a nástroje pro tmelení a broušení zakřivených ploch FLEXISANDER, používané zejména v autoopravárenství, stavbě a opravách lodí a jiné dopravní techniky, ale třeba i při výrobě nábytku. Takové portfolio nářadí a nástrojů na základě vlastního a patentově chráněného technického řešení vyvíjí a vyrábí společnost INNOVIA s.r.o. Na investiční platformě Fundlift si nyní říká o čtyři miliony korun výměnou za 3leté konvertibilní investiční certifikáty s úrokem 10 % p.a.

Nástroje, nářadí a flexibilní brusky FLEXISANDER se úspěšně uplatňují v loďařském průmyslu, kde jedním z mnoha zákazníků je například německá společnost Bavaria yachts, v letectví, kde FLEXISANDER úspěšně používají jak Airbus, Boeing, ale i několik výrobců malých sportovních letadel. Další velký tržní potenciál mají brusky FLEXISANDER zejména v autoopravárenství, výrobě a servisu dopravní techniky (zákazníkem je i automobilka Škoda), výrobě z kompozitních materiálů (výroba listů větrných elektráren apod.), výrobě zakázkových interiérů a nábytku, ale například i ve stavebnictví (tmelení a broušení sádrokartonových konstrukcí).

Technologie a veškeré nástroje FLEXISANDER jsou tak dobře využitelné při jakémkoliv broušení a tmelení povrchů, a to jak při prvovýrobě, tak i při následných opravách a refinishingu. Oborově a ani geograficky tak není trh nijak omezen a firma již nyní exportuje po celém světě.

První koncept nástrojů a technologie FLEXISANDER byl navržen zakladatelem Petrem Froňkem nejprve pro usnadnění tmelení a broušení trupů ocelových lodí. Základem technického řešení nástrojů je částečně flexibilní deska, která je pomocí soustavy vahadel po celé délce rovnoměrně přitlačována k tmelené nebo broušené ploše, kdy prvotní inspirací byl princip stěrače u auta. Flexibilní deska nástroje pak vytváří při tmelení nebo broušení ideální křivku. Tento základní technický princip byl s úspěchem využit v konstrukci celého portfolia ručních i strojně poháněných nástrojů a nářadí FLEXISANDER.

Na technické řešení brusky FLEXISANDER je podaná mezinárodni PCT patentová přihláška pro patentovou ochranu na všech hlavních exportních trzích. Projekt a produkty FLEXISANDER získaly i řadu ocenění. Mezi nejvýznamnější patří například Red Dot Design Award, Česká inovace 2012 či Nápad roku 2009 (ještě pod starým názvem FLEXICAT) a nominace elektrické flexibilní brusky FLEXISANDER na hlavní cenu DAME Design Award na výstavě lodních technologií METS Amsterdam 2013.

„Získané prostředky plánuje FLEXISANDER použít na vybudování funkční globální distribuční sítě pomocí online marketingu a vlastních obchodních zástupců. Prostředky od investorů chce také použít pro expanzi na nové trhy a na vývoj dalších zařízení,“ uvedl majitel firmy INNOVIA s.r.o. Petr Froněk.

„FLEXISANDER je příkladem úspěšné aplikace pověstného českého strojírenského a kutilského umu. Technologie tohoto profesionálního nářadí je lepší, než technologie světových gigantů ve výrobě profesionálních nástrojů, jakými je třeba společnost 3M. Proto nástroje FLEXISANDER používají tak renomovaní zákazníci jako Škoda Auto, Boeing a Airbus apod.“ dodala Andrea Lauren, zakladatelka Fundliftu.

 

Newsletter