Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Fortuně rostl objem sázek o 22,6 %, dividenda v nedohlednu

AKTUALIZOVÁNO – Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group vzrostla loni celková výše přijatých sázek o 22,6 procenta na více něž miliardu eur. Čistý zisk se snížil o 42,4 procenta na 11,2 milionu eur. Fortuna potvrdila, že za roky 2016 a 2017 nevyplatí dividendu.

„Přijaté sázky rostly dvouciferně na všech našich klíčových trzích, primárně vlivem rostoucího online sázení zejména přes mobilní zařízení, zatímco sázení na pobočkách rostlo jednociferně. EBITDA společnosti byla ovlivněna zvýšením sázkové daně v České republice, nepříznivým vývojem sportovních výsledků v roce 2016 a plánovaným nárůstem provozních nákladů v souvislosti podporou růstových příležitostí společnosti.“ uvedl CEO a předseda představenstva Fortuna Entertainment Group Per Widerström.

Celková výše konsolidované EBITDA dosáhla 22,1 milionu eur, což představuje meziroční pokles o 18,5 procenta. Letos sázková firma očekává nárůst EBITDA o 20 až 25 procent.

„Vysoký nárůst přijatých a hrubých sázek ukazuje na solidní vývoj sázkařské aktivity a silnou pozici společnosti na sázkařském trhu, kterou vnímáme pozitivně. Předpokládáme však, že hlubší pokles ziskovosti pod odhady společnosti i trhu tento pozitivní efekt výrazně eliminují. Neočekáváme, že by oznámené výsledky i přes optimistický výhled společnosti na rok 2017, který očekává návrat k růstu ziskovosti, měly způsobit tlak na posílení akcií. Nicméně trh oslabení ziskovosti očekával a neočekáváme tedy ani výraznou negativní reakci,“ uvedl Richard Miřátský z Komerční banky.

Výše hrubých výher loni byla 163 milionů eur, což ve srovnání s rokem 2015 představuje nárůst o 10,5 procenta. Hrubé výhry z kurzového sázení dosáhly výše 153,8 milionu EUR, což bylo o 10,9 procenta více než v předcházejícím roce. Z této částky hrubé výhry ze sázení po internetu loni vzrostly na 103,1 milionů EUR, meziročně o více než pětinu více.

Sportovní sázení v České republice bylo loni zdrojem téměř 54 procent všech přijatých sázek Skupiny. Výše přijatých sázek dosáhla hodnoty 561,3 milionu EUR, o 21,5 % více než v předloni, a to vlivem silného dvouciferného růstu sázení online i na pobočkách. Hrubé výhry ze sportovního sázení v České republice rostly o 13,8 procenta na 67,8 milionu EUR. Sázení po internetu přispělo největším podílem, když hrubé výhry ze sázení po internetu meziročně vzrostly o 21,7 % na 53,4 milionu EUR. Výnosy ze sportovního sázení v České republice za celý loňský rok rostly o 8,8 procenta na 50,6 milionu eur.

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009, zaměřuje se hlavně na kurzové sázky. Původně česká firma s 25letou historií dosud působila v Česku, na Slovensku a v Polsku. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Newsletter