Jak James Bond odpískal 100 milionů dolarů

Hodně peněz, opravdu hodně velký balík peněz. Někdy ani to nestačí, aby to stálo za práci. Britský herec Daniel Craig, který na stříbrném plátně čtyřikrát ztvárnil legendárního agenta Jamese Bonda, odpískal 100 milionů dolarů za další dva filmy v roli agenta 007. Už minulý rok ale časopisu Time Out řekl, že by raději rozbil sklenici a se střepy z ní si podřezal žíly, než by natáčel další bondovku.

Producenti herci prý nabízeli i podíl na zisku, ale nepochodili. Britská média zatím spekulují, že Craiga v roli agenta 007 nahradí pětatřicetiletý Tom Hiddleston, který byl i favoritem sázkových kanceláří.

Zatímco většina smrtelníků si asi nedokáže představit odmítnutí 100 milionů dolarů kvůli roli v jedné z nejdelších sérií v hollywoodské historii, Craig není jediný, kdo takový tučný šek odmítl. Jerry Seinfeld nepřistoupil na návrh televizní stanice NBC, která mu nabídla 110 millionů amerických dolarů za natočení 10. série Show Jerryho Seinfelda

Hlavní hrdina kultovního Matrixu Keanu Reeves vycouval ze smlouvy na 11 milionů dolarů, které měl dostat za natáčení filmu Nebezpečná rychlost 2.

„Vydělali už strašné jmění. Nám ostatním se to může zdát hodně, ale pro ně to opravdu nic neznamená,“ poznamenal Roy Cohen, kariérní kouč a autor knihy The Wall Street Proffesional´ Survival Guide.

Výnos 440 %. Ve whisky je pravda?

Čtyři bondovky, které Craig natočil, utržily v kinech světa dohromady přes tři miliardy dolarů. Poslední film Spectre vydělal 880 milionů dolarů a Skyfall se jako jediný na tržbách dostal přes miliardu dolarů.

Postava Jamese Bonda se poprvé objevila už roku 1954 v epizodě Casino Royale televizního seriálu Climax!. Ve filmu pak postava Jamese Bonda existuje od roku 1962 a bylo o ní natočeno 24 „oficiálních“ filmů a dva „neoficiální“, přičemž se za oficiální považují filmy, které natočila EON Productions. Autorská práva pro 24 oficiálních filmů vlastní MGM.

Newsletter