Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Euro profitovalo z rostoucích výnosů, které podpořila zpráva o dodatečné dodávce vakcíny Pfizer, vliv měly i výhledy bank Goldman Sachs a City sázející na vyšší evropské tržní sazby. České výnosy v závěru minulého týdne klesly, včera část poklesu smazaly. Koruna se drží nad hranicí 25,90 za euro.

Kdo nejvíc věří své ekonomice? A kdo EU?

Chcete vědět, co si Evropané myslí o dobré či neutěšené ekonomické situaci v jejich zemi? A jak věří ekonomice Evropské unie? S odkazem na žebříček, který vychází z dat Eurobarometru z loňského listopadu, to napsal server Business Insider. Žebříček ukazuje „vnímání hospodářství EU jako celku ve srovnání s hospodářstvím konkrétní země“.

Své ekonomice nejvíc věří vyspělé země. Největší důvěru má ekonomika Německa. Celkem 86 procent Němců odpovědělo, že ekonomika země je v dobrém stavu. Více než 80procentní spokojenost vyjádřila také Malta, Lucembursko a Dánsko. Na dalších místech se umístilo Švédsko a Dánsko. Naopak nejméně své ekonomice věří Řekové, Bulhaři a Portugalci a Španělé.

Češi jsou v horní polovině žebříčku, tuzemská ekonomika má důvěru 51 procent z nich a u hospodářství EU je to 43 procent.

Co se evropské ekonomiky týče, tak té nejvíc věří Litevci (71 procent), Bulhaři (63 procent) a Rumuni (60 procent). Naopak nejhůře je na tom unijní ekonomika u Francouzů (18 procent), Britů (25 procent) a Kypřanů (26 procent).

 

Newsletter