Majitel televize Nova snížil ztrátu a překvapil provozním ziskem

AKTUALIZOVÁNO: Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV), která vlastní televizi Nova v Česku a další televizní stanice, v letošním 3. čtvrtletí snížila ztrátu a zvýšila příjmy. Citelně nad očekáváním analytiků je provozní zisk. Akcie v úvodu pražského obchodování reagují růstem o 2,5 % k 59 korunám za akcii.

CETV snížila ztrátu na 19,8 milionu dolarů po ztrátě 21,5 milionu dolarů o rok zpět. Provozní zisk OIBDA mediální skupiny meziročně poskočil na 18 milionů dolarů z 8,4 milionu dolarů. Očekáváním analytiků byla ztráta 25 milionů dolarů a provozní zisk 11,8 milionu dolarů. V České republice zisk vzrostl o 39 procent na 13,2 milionu dolarů. Také celkové příjmy u 127 milionů dolarů jsou nad očekáváním analytiků, kteří počítali se 123 miliony dolarů. V České republice se zvýšily o deset procent na 39 milionů dolarů.

„Tyto výsledky, v relativním porovnání, jsou pravděpodobně našimi nejlepšími za celý rok. Díky kombinaci významného růstu výnosů a efektivní kontrole nákladů jsme více než zdvojnásobili OIBDA,“ uvedl Michael Del Nin, který je jedním ze dvou generálních ředitelů CME.

„CETV dnes potvrdila pozitivní trend, když oznámila nejlepší kvartální výsledky tohoto roku, podpořené růstem na všech třech hlavních trzích Česka, Rumunska a Slovenska. K výraznému zvýšení ziskovosti přispěla kromě růstu tržeb hlavně účinná úsporná nákladová opatření a snížení úrokových nákladů díky refinancování dluhu,“ dodal analytik Komerční banky Richard Miřátský.

Oznámené výsledky hodnotíme velmi příznivě a předpokládáme výrazný pozitivní dopad do ceny akcií.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle České republiky provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Americká telekomunikační společnost AT&T v neděli oznámila, že se dohodla na převzetí mediálního konglomerátu Time Warner za 85,4 miliardy dolarů. Celková hodnota transakce včetně dluhu Time Warner má činit 108,7 miliard dolarů.

Šéf AT&T věří, že spojení s Time Warner úřady schválí

Newsletter