Miliardář Krúpa nakoupil akcie VIG, čeká jejich růst až na 1000 Kč

Skupina Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy nakoupila zhruba procentní podíl akcií pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG) a stala se tak jejím významným minoritním akcionářem. Podíl představuje více než 1,2 milionu kusů akcií. Krúpa je přesvědčen, že akcie společnosti VIG jsou podhodnocené a očekává, že mohou dosáhnout hodnoty až 1000 korun za akcii. Aktuálně se pohybují kolem 563 korun za akcii.

Arca Capital v tiskové zprávě uvedla, že management VIG stanovil cíl na letošní rok dosažení zisku společnosti ve výši 400 milionů eur před zdaněním a je očekáváno jeho naplnění. Vedení VIG v rámci jednání valné hromady, která se konala 13. května, deklarovalo, že nestandardní kroky a trhem neočekávané odpisy, které skupina realizovala v loňském roce, se nebudou opakovat.

Arca Capital má zájem o odkup pohledávky za ČSSD

Arca Capital navrhla skupině VIG spolupráci se svými dceřinými společnostmi, které se zabývají finančním zprostředkováním. Největší rakouské pojišťovně VIG klesl v letošním prvním čtvrtletí zisk před zdaněním o 21,5 procenta na 77,6 milionu eur. Hrubé předepsané pojistné kleslo o 1,8 procenta na 2,7 miliardy eur, a to kvůli slabšímu výsledku v jednorázovém pojištění.

Koncem dubna získal uzavřený investiční fond ze skupiny Arca Capital 900 tisíc kusů akcií telekomunikační společnosti O2 Czech Republic. Tento objem akcií představuje zhruba 0,3procentní podíl na základním kapitálu společnosti O2 Czech Republic.

Krúpa v polovině dubna nabídl skupině Ad Hoc Group (AHG), novému majiteli NWR, která vlastní zadluženou černouhelnou OKD vlastní, že od ní firmu koupí. Jeho skupina má také zájem o odkup polské společnosti NWR Karbonia.

Arca Capital chce analýzu závazků majitele OKD vůči firmě a státu

Finanční skupina Arca směřuje svou činnost především na správu aktiv, energetiku a hledání obchodních příležitostí.

Tagy: ČSSD, Arca Capital

Koncem dubna Arca Capital uvedla, že má zájem o pohledávku za vládní stranu ČSSD ve výši 338 milionů korun. ČSSD je podle skupiny korektní subjekt, který plní své závazky a používá všechny dostupné právní opravné prostředky dle zákona směřující k vyřešení situace. Bývalý advokát Altner vyhrál letitý spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů.

Newsletter