Může tesák „FANG“ ještě ukázat zuby?

Některé akcie označované zkratkou FANG (Facebook, Amazon, Netflix, Google) stále zůstávají podhodnocené. A to navzdory bezprecedentní rally vysokého růstu akcií technologických gigantů. Televizi CNBC to řekl Marc Benioff, šéf firmy Salesforce. Někteří investoři ještě do akronymu FANG (v překladu tesák) přidávají akcie firmy Apple, pak by to byly akcie FAANG.  

„Myslím, že některé z těchto titulů jsou stále podhodnocené,“ uvedl Benioff, který dodává, že by souhlasil s Jimem Cramerem. Ten minulý týden v pořadu televize CNBC „Mad Money“ poznamenal, že neúnavný růst akcií FANG bude během této rally širokého rázu pravděpodobně následovat akcie internetového prodejce Amazon.  

Upozornil na to, že jen byznys firmy Amazon Web Services (AWS) letos dosáhne 20 miliard dolarů a domnívá se, že je na nejlepší cestě ke sto miliardám. Benioff prohlásil, že jeho firma má s Amazonem úzký pracovní vztah a předpověděl, že společnost se sídlem v Seattlu s Jeffem Bezosem u kormidla výrazně poroste.

Švýcarský investor Marc Faber, přezdívaný jako „Dr. Doom“, v sobotu poukázal na meteorický nárůst akcií FANG jako očividný „bearish“ signál pro americký akciový trh. Předpověděl, že akcie mohou brzy spadnout i o 40 procent a více. „Volatilita je nyní velká, a když akcie začnou padat dolů, bude to propad výrazný,“ konstatoval.

 

Faber je velmi znepokojen tím, že bohatství přiteklo velkým korporacím a majetným lidem. Věří tomu, že nerovnováha by mohla narušit trhy, jak je známe.

 „Obecně sektor informačních technologií doporučujeme v akciových portfoliích nadvažovat, když se daří společnostem tvořit velké množství hotovosti a jejich zisky zaznamenávají stále velmi slušné růsty,“ sdělil serveru Roklen24 v reakci analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

„Z akcií FANG se nám zdají být nejatraktivnější akcie společnosti Google, která pokračuje v navyšování tržního podílu, zlepšování svého finančního profilu a rychlejší konverze tržeb do hotovosti. Na druhou stranu například akcie Facebooku nebo Netflixu doporučujeme prodávat,“ dodal.

Newsletter