Na Wall Street úřadovala ropa, rostl jen Nasdaq

Americké akciové trhy dnes uzavřely smíšeně. Zisky zaznamenal pouze technologický index Nasdaq. Wall Street dolů táhly klesající ceny ropy, a to navzdory optimistickým údajům o zásobách ropy, které podle EIA na americkém trhu minulý týden nečekaně klesly o zhruba půl milionu barelů.

Technologický Nasdaq si dnes připsal 0,36 procenta na  5173,77 bodu. Dařilo se akciím technologického gigantu Apple, které rostly o 3,5 procenta na 111,77 dolaru za akcii.

Naopak Dow Jones odepsal 0,18 procenta na 18 034,77 bodu, k většině ztrát přispěly akcie firmy IBM. Index S&P 500 ztratil o 0,06 procenta na 2125,77 bodu, když energetický sektor ztratil procento.

„Myslím, že trh se pokouší zpracovat jednu velkou otázku, kterou si všichni klademe. A ne, není to Fed. Velkou otázkou je to, zda se ekonomice daří lépe? Nevíme,“ dodal Kim Forrest, analytik firmy Fort Pitt Capital.

„Je zřejmé, že trh nemá rád nejistotu na jakékoliv úrovni. Pro trh bude těžké pohybovat se v blízké budoucnosti výše v tomto kontextu,“ dodal Leslie Thompson z firmy Spectrum Management Group.

 

Newsletter