Nakupujte zlato! Radí stratégové UBS

Rada stratégů největší švýcarské banky UBS je prostá: Nakupujte zlato. Americká centrální banka (Fed) zrovna nespěchá se zvyšováním úrokových sazeb, žlutému kovu by se tak mělo dařit dobře. Server Business Insider napsal, že stratégové vidí cenu zlata v průběhu příštího roku až na úrovni 1350 dolarů za unci, což je o sedm procent výše než nyní.

Vzhledem k tomu, že zlato není úročeno, zájem o kov ochabuje v době, kdy úroky rostou a investoři hledají lepší alternativy. Zlato je rovněž upřednostňováno v dobách paniky a ekonomického stresu. V takových dobách investoři vyhledávají taková aktiva, jež považují za bezpečnější.

Wayne Gordon a Giovanni Staunovo z UBS upozornili na to, že Fed na prosincovém zasedání zvýší úroky. To může být pro zlato v krátkodobém horizontu medvědí trh. Předpovídají, že v příštích třech měsících by zlato mohlo klesnout až na 1225 dolarů za unci. Aktuálně se obchoduje kolem 1260 USD za unci.

Čísla z amerického trhu práce z konce minulého týdne Fed od zvyšování sazeb později v tomto roce nepřesvědčily. Zpráva ukázala, že v září vzniklo méně pracovních míst, než trh čekal. Příliš znepokojivých detailů ale zpráva ministerstva práce nepřinesla. Pokud ale Fed v prosinci sazby opravdu zvýší, výhled pro zlato bude podle analytiků mnohem lepší.

„Pomalý Fed a mírné zotavení inflace by mohly tlačit reálné úrokové sazby hlouběji do negativního pásma v roce 2017,“ uvedli Gordon a Staunovo. Historicky, toto vždy vedlo k vyšším cenám zlata, dodali.

Newsletter