Online bankovnictví loni poprvé porazilo pobočky

Patříte mezi typ lidí, který si říká – „Proč bych proboha chodil do banky?“ – když můžete použít bankovní aplikaci. Pokud ano, nejste sami. Z nového průzkumu Javelin Strategy & Research totiž vyplývá, že počet těchto lidí v loňském roce v USA vůbec poprvé překonal ty klienty, kteří do banky skutečně se stejným úmyslem vstoupili. Napsal to The Wall Street Journal.

Mobilní bankovní služby loni ve Spojených státech týdně používalo zhruba 30 procent dospělých, zatímco do bank dorazilo 24 procent klientů. To je poprvé v historii průzkumu, kdy smartphony a tablety, ovšem bez stolních počítačů, tak porazily zákazníky bank.

FinTech Daily: Investice do digitálního bankovnictví

Jeden z deseti spotřebitelů v roce 2015 použil mobilní bankovnictví poprvé, což odpovídá zhruba 25 milionům lidí. Od roku 2010 se počet uživatelů chytrého bankovnictví zdvojnásobil, zatímco počet lidí, kteří používají tablety narostl desetinásobně, ukázala studie.

Ve věku „FinTech“ to není žádné překvapení. Dokonce i malé banky mohou nabídnout denní služby, jako je přihlášení, ukládání nebo správa účtu online či na mobilním zařízení, prostřednictvím poskytovatelů softwaru třetích stran.

FinTech Daily: Proč se startupy vyhýbají jádru bankovnictví?

Newsletter