Rekordy jsou pryč a Wall Street padá, čeká se na Fed

Americké akciové trhy dnes oslabily, včerejší rekordy Wall Street tak nevylepšila. Nedařilo se především sektoru telekomunikací. Investoři vyhlížejí zápis z červencového zasedání americké centrální banky  (Fed), který bude zveřejněn zítra ve 20:00 SELČ. 

„Myslím, že trh je trochu překoupený a toto je jen korekce překoupeného stavu,“ řekl hlavní investiční stratég firmy Baird Bruce Bittles.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes odepsal 0,45 procenta a uzavřel na 18 552,02 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,55 procenta na 2178,15 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,66 procenta na 5227,11 bodu.

Prezident Fedu v New Yorku William Dudley dnes prohlásil, že investoři podceňují pravděpodobnost růstu sazeb Fedu. „Blížíme se tomu bodu, kde bude správné sazby opět zvýšit,“ dodal. „Myslím, že je to možné,“ řekl Dudley televizi Fox News na otázku, zda je možné, že FOMC Fedu rozhodne o zvýšení sazeb na svém nejbližším zasedání ve dnech 20. až 21. září. Růst sazeb v září nevyloučil také prezident Fedu v Atlantě Dennis Lockhart. „Je myslitelné, že budou v letošním roce sazby zvýšeny dvakrát,“ poznamenal.

 

 

Z ekonomiky dnes přišlo několik zpráv. Spotřebitelská inflace dle očekávání v červenci meziměsíčně stagnovala. Inflace očištěna o potraviny a energie v červenci rostla 0,1 procenta pod očekávání trhu o 0,2 procenta. V červenci se dařilo americkému průmyslu, který rostl o 0,7 procenta, výrazně nad očekávání.

Newsletter