Roklen spustil Fundlift, první investiční crowdfunding v Česku

Finanční skupina Roklen spustila Fundlift, první českou online platformu pro investiční crowdfunding. Dostupná je na webových stránkách www.fundlift.cz. Ve světě se investment crowdfunding těší prudce rostoucí oblibě, v Česku byl ale crowdfunding doposud dostupný pouze v podobě darů či předplatného, bez možnosti přímé investice. Fundlift nabízí nadějným projektům a firmám inovativní způsob financování a současně cenný marketingový kanál. Investorské veřejnosti umožní investovat přímo do společností. Nejedná se o dary ani předplatné, ale o skutečné investice.

Prvními firmami, které poptávají od investorů financování prostřednictvím platformy Fundlift, jsou rychle expandující řetězec rychlého občerstvení s mexickým jídlem Burrito Loco a nový projekt EnLog, který nabízí firmám unikátní technologii pro odhalení plýtvání energií, spojenou s provozem osvětlení v budovách.

„Pro spuštění Fundliftu jsme vybrali dvě perspektivní růstové firmy. V průběhu června vystavíme na www.fundlift.cz minimálně dva další zajímavé projekty, které budou objemem financování ještě větší. Budou úplně jiné než první dva – z jiných sektorů a v jiném stadiu růstu, ale rovněž obrovsky zajímavé. Každý náš projekt si zaslouží, aby si jej potenciální investoři zanalyzovali do hloubky, proto budeme připravované investiční příležitosti na Fundlift vystavovat postupně,“ říká Andrea Lauren, CEO Fundlift.

Fundlift umožňuje veřejnosti online investování přímo do jednotlivých firem. Jedná se o investování prostřednictvím veřejné nabídky cenných papírů, kterou řídí a administruje Roklen jako obchodník s cennými papíry. Minimální investovaná částka je 500 Kč. Investování na platformě je zdarma, bez poplatků. Upisovací období je u jednotlivých projektů stanoveno individuálně, zpravidla na 60 až 90 dní. Pokud se nevybere během upisovacího období celá požadovaná částka, kampaň se zruší a Roklen peníze vrací investorům. V případě úspěšného úpisu se investoři stávají klienty Roklen360, obchodníka s cennými papíry, který spravuje cenné papíry pod dozorem České národní banky.

Burrito Loco investorů Glena Spickera, Scotta Kellyho a Pavla Matouška je jedním z nejrychleji expandujících řetězců s občerstvením v hlavním městě. Jejich koncept fast casual kvalitního mexického jídla vychází ze současných světových trendů, kde zákazníci požadují vždy jídlo připravené z čerstvých a kvalitních surovin, které si mohou sami sestavit. Burrito Loco chce díky rostoucímu zájmu především českých zákazníků do konce roku 2016 rozšířit stávajících 6 pražských restaurací o další 3 nové pobočky. Ze všech svých poboček zajišťuje Burrito Loco také objednávky a rozvoz jídla s využitím služby Dámejídlo.cz. K financování expanze poptává 3 miliony korun formou 3letého dluhopisu s úrokovou sazbou 8 % p.a.

 

EnLog absolventa VUT v Brně Radima Malinowského vyhrál prestižní cenu akcelerátoru Green Light 2016. EnLog vyvíjí pro firmy, které provozují průmyslové a administrativní objekty v celé České republice, unikátní zařízení sloužící k optimalizaci provozu osvětlení. Systém se skládá z hardware a software vytvořeného týmem EnLog, který následně navrhuje řešení vedoucí k významným úsporám elektrické energie v objektech. EnLog pro další rozvoj komerčních aktivit v České republice poptává kapitál formou vydání konvertibilních investičních certifikátů se splatností 3 roky a úrokovou sazbou 10 % p.a., směnitelnými do základního kapitálu společnosti.  Detaily projektů, specifikace a termíny úpisů jsou dostupné na www.fundlift.cz.

ROZHOVOR: Posvítil si na rozmařilé svícení a vyhrál soutěž startupů. Prozatím…

Platforma Fundlift je dceřinou společností skupiny Roklen, která byla založena v roce 2014 jako první česká FinTech investiční banka. Roklen nabízí finanční služby podnikatelům, společnostem i privátním klientům: devizové směny a platby RoklenFx, služby Corporate Finance, ekonomické a finanční zpravodajství Roklen24.cz, obchodování s cennými papíry a investičními instrumenty a služby asset managementu. Roklen podléhá regulatornímu dohledu České národní banky.

Newsletter