Sankce stáhly Wall Street níž, výsledky vystřelily Twitter

Zámořské akciové trhy uzavřely včerejší seanci v červených číslech, když trhy reagovaly na nově přijaté sankce ze strany EU a USA vůči Rusku. Indexy propadly především v závěru obchodování, dnešní futures ale naznačují zotavování trhu v mírné zisky v úrovni 0,1 až 0,2 %.

Index Dow Jones včera ztratil 0,42 %, S&P propadl o 0,45 % a pouze mírnou ztrátu utržil technologický NASDAQ, který ztratil 0,05 %. „Investoři jsou nyní mnohem citlivější na jakékoli zprávy týkající se situace na Ukrajině či vztahů mezi Ruskem a EU,“ uvedl pro CNBC Dan Greenhaus, stratég ze společnosti BTIG.

Z vybraných titulů se dařilo sektoru farmacií, kdy akcie společnosti Merck po lepších než očekávaných výsledcích rostly o 1,05 %. Konkurent Pfizer rovněž svými výsledky předčil odhady analytiků, zisk ale propadl o 80 % a akcie nakonec odepsaly úvodní zisky a zakončily se ztrátou 1,2 %.

Pfizer ziskem těsně přeskakuje laťku očekávání, navzdory jeho propadu o 80 procent

Raketový růst akcií o 36 %. Twitter překvapil na všech frontách

Po závěru obchodování raketově rostly akcie Twitteru, poté co sociální síť za 2Q předčila odhady na všech úrovních. Titul v poobchodní fázi vystřelil o 36 %. Společnosti se podařilo dosáhnout zisku, v přepočtu na jednu akcii vydělala dva dolarové centy a to při tržbách ve výši 312,2 mil. USD.

Co se týče zveřejněných makrodat, tak pozitivně dopadla spotřebitelská důvěra, která se v červenci dostala k úrovni 90,9 bodů oproti očekávání ve výši 85,4. Ceny domů v amerických městech pak rostly nejpomaleji za rok a půl.

Ceny domů v amerických městech rostou nejpomaleji za rok a půl

Newsletter