Šéf JPMorgan kupoval akcie, banka teď čísly trumfla analytiky

AKTUALIZOVÁNO – Největší americká banka JPMorgan Chase & Co dnes zahájila výsledkovou sezonu amerického bankovního sektoru. Banka vykázala v letošním prvním čtvrtletí upravený zisk 1,35 dolaru na akcii, zatímco trh čekal 1,26 dolaru. Od ledna do března utržila 24,08 miliardy dolarů, analytici očekával tržby ve výši 23,4 miliardy dolarů. Akcie banky reagují na výsledky v premarketu růstem.

​Čistý zisk banky JPMorgan Chase & Co se v 1. čtvrtletí snížil na 5,52 miliardy dolarů z loňských 5,91 miliardy dolarů. V přepočtu na akcii klesl na 1,35 USD z 1,45 USD. Zisk klesl o 6,7 procenta především kvůli nižším tržbám divize investičního bankovnictví a velkoobchodním úvěrovým nákladům. 

Podle předsedy představenstva generálního ředitele JPMorgan & Chase Jamie Dimona spotřebitelský byznys dál slušně navyšuje úvěry a vklady, přičemž vklady přitahuje ještě rychleji než průmysl. „Americký spotřebitel je stále zdravý a spotřebitelské úvěrové trendy jsou příznivé,“ dodal Dimon.

Banka dnes také informovala, že její generální ředitel Dimon koupil ve čtvrtletí akcie JPMorgan Chase & Co za více než 25 milionů dolarů.

Akcie finančního sektoru ve Spojených státech za první tři měsíce letošního roku ztratily 5,6 procenta a vedly si nejhůře ze všech deseti sektorů sledovaných indexy S&P 400. Akcie JPMorgan se propadly o více než deset procent a ještě výrazněji klesly akcie jejích pěti největších konkurentů.​

Zítra hospodářské výsledky oznámí druhá a třetí největší americká banka, Bank of America a Wells Fargo.

Newsletter