ShipVio čeká boj v Silicon Valley, ve hře je milion dolarů

Česká firma ShipVio, která pomáhá naplnit kapacitu nákladních aut, míří do finále světové soutěže Startup World Cup do Silicon Valley. Už zítra se ve finále utká o milion dolarů s 15 nejúspěšnějšími startupy z celého světa. „Čeká nás úplně jiné publikum, takže musíme i upravit trošku naší message,“ řekl serveru Roklen24 zakladatel Shipvio André Dravecký.

„Úspěch nás samozřejmě velice překvapil. Uspět v konkurenci 210 projektů z regionu CEE je pro nás skvělá zpráva a motivace do další práce. Jsme strašně rádi, že můžeme jet prezentovat náš region do Silicon Valley,“ uvedl Dravecký.

Dodal, že na pitch se připravoval hodně intenzivně v ČR. „Díky regionálnímu kolu už máme prezentaci připravenou, ovšem změnila se pravidla a místo pěti minut máme jen čtyři, takže jí musíme poupravit,“ řekl Dravecký, který předpokládá, že prezentace bude finální jeden až dva dny před samotným finále. S prezentací zakladateli ShipVia pomohli rovněž kolegové z UP21, zejména Vítek Šubert a také přátelé z Baobab Group.

A jak se vlastně nápad založit firmu, která pomáhá naplnit kapacitu nákladních aut, vznikl? „Moji rodiče mají menší dopravní firmu, pro kterou jsem jezdil jako řidič a pracoval i jako dispečer, takže mám k logistice blízko. Při studiu jsem také pracoval pro jednu zahraniční spedici a tam jsem si uvědomil, kolik je v logistice prostředníků a jaké marže si berou. Začal jsem se o to více zajímat a zjistil jsem, že 47 procent nákladních aut má nějakou volnou kapacitu, což znamená, že odesílatelé platí více peněz a my občané máme více aut na silnicích,“ shrnul Dravecký.

Následně začal přemýšlet jak tyto problémy vyřešit. Chtěl, aby si firma mohla najít jednoduše dopravce, který jede jejich požadovaným směrem a má volný nákladový prostor. Díky tomu, firma platí méně peněz a dopravce si vydělá více. „Takto jsem ve velké zkratce došel k ShipVio. My totiž propojujeme zejména firmy s dopravci, kteří mají volnou nákladovou kapacitu. Děláme to napřímo, bez prostředníků kteří jen navyšují cenu bez přidané hodnoty,“ vysvětlil.

StartupWorld Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 16 nejlepších startupových projektů na světě.

Newsletter