StartupYard získal miliony v historicky největším investičním kole

Pražský startupový akcelerátor společně s Fundliftem oznámil rekordní investici, kterou získal formou neveřejné nabídky s pomocí této crowdfundingové platformy. Investice bude použita pro dvě akcelerační kola s maximálním počtem 20 startupů s možností následného seed financování. Jedná se o největší investici tohoto druhu ve střední Evropě.

Středoevropská jednička mezi technologickými akcelerátory StartupYard tento týden oznámil uzavření financování na úrovni 26 milionů Kč. Tyto prostředky budou využity až pro 20 startupů ve dvou kolech akceleračního programu v roce 2017 a 2018. Získaná částka umožní StartupYardu dále investovat do vybraných firem ze současného portfolia.

Finance, které byly vybrány od zhruba 100 investorů skrze Fundlift, budou tvořit přímé investice ve výši 30 tisíc eur do každé z maximálního počtu 20 nových firem, přičemž další financování bude po každém kole rozděleno mezi vybrané startupy s nejlepšími výsledky. Fundlift, za kterým stojí firma Roklen jakožto licencovaný obchodník s cennými papíry, v minulosti StartupYardu asistoval v získání menší investice v roce 2016. Aktuální investiční kolo je zatím největším za dobu existence Fundliftu a taktéž největší svého druhu ve střední Evropě.

Návrat krále: StartupYard opět na Fundliftu. Cílí na „Deep Tech“

Oznámení přichází v době, kdy StartupYard uzavřel několik zdařilých investic velice slibných startupů ve svém portfoliu. Aktuální je investice 600 tisíc eur do startupu Neuron Soundware, zaměřeného na strojové učení, které vložila firma J&T Ventures. Dalším příkladem je financování od Mitonu do dalšího startupu v oboru umělé inteligence s názvem Rossum.ai, oznámené na akci StartupYard DemoDay v únoru letošního roku.  

Následující dvě kola StartupYardu nazvané Batch 8 a Batch 9 se uskuteční na podzim roku 2017 a jaře 2018. Přihlášky do osmé kohorty se uzavírají 30. června 2017. Více informací související s programem, přihlašováním a organizací naleznete na startupyard.com.

Od roku 2011 StartupYard investoval a akceleroval 51 začínajících technologických podniků v sedmi kohortách. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s globálním růstem. Další investice se podařilo získat již 22 absolventům StartupYardu v celkové částce 183,4 milionů korun. Celkem pět startupů již bylo prodáno, 32 startupů stále funguje.

Newsletter