Na zahraničních trzích pozorujeme velmi lehký výprodej dolaru proti euru a proti procyklickým měnám. Měny regionu v zisku. Koruna se po výprodeji z minulého týdne stále obchoduje těsně pod 25,59 za euro.

TechSquare otevírá přihlášky na Czech Pioneers 2017

TechSquare již tradičně chystá výpravu českých startupů a progresivních korporací na vídeňský Pioneers Festival. Prvním oficiálně ohlášeným partnerem pro rok 2017 je Adastra, česko-kanadská IT & business konzultační společnost. Startupy se nyní mohou ucházet o místo v Czech Pioneers High 5 – výběru projektů, které TechSquare díky spolupráci s pořadateli Festivalu přímo nominuje na tuto unikátní akci.

TechSquare opět vybírá 5 projektů, které v rámci Czech Pioneers nominuje na prestižní přehlídku nejmodernějších technologií z dílen světových startupů – vídeňský Pioneers Festival. Ty pak společně s top manažery partnerských korporací odveze začátkem června do Vídně na palubě jednoho autobusu. Kritériem, podle kterého se TechSquare při selekci High5 řídí, je vedle kvality projektu i týmu především potenciální přínos pro korporátní partnery výpravy. Větší šanci na úspěch mají také projekty s produktem či službou již fungující, nebo ve stádiu finalizace.

Czech Pioneers je pro nás skvělým odrazovým můstkem pro navazující obchodní aktivity,” říká Veronika Peterková, ředitelka TechSquare. V průběhu loňského léta v těsné návaznosti po Festivalu zprostředkoval TechSquare sérii obchodních jednání zúčastněných startupů s partnery výpravy. Z toho vzešla řada obchodních i investičních příležitostí, u kterých se v současnosti finalizují podmínky spolupráce.

Prvním oficiálně potvrzeným partnerem výpravy pro rok 2017 je Adastra, IT & business konzultační firma, která se s TechSquare vydá do Vídně už po třetí. “Spolupráce se společnostmi, jako je Adastra, je pro nás klíčová. V modelu, kdy je enterprise partner distributorem řešení, nikoliv “jen” koncovým zákazníkem, vidíme největší potenciál pro škálování obchodních aktivit startupů,” dodává Peterková. V jednání o partnerství na Czech Pioneers 2017 jsou dále firmy z oblasti telekomunikací, energetiky, pojišťovnictví a bankovnictví.

Startupových konferencí je v Evropě i za jejími hranicemi obrovské množství. Proč je TechSquare stále věrný vídeňskému Pioneers Festivalu? “Letošní festival pro mě bude už čtvrtým v řadě. Každý rok vidím, jak stoupá kvalita startupů i obsahu a dramaturgie programu,” dodává Renata Nemkyová, která má na starosti scouting, tedy vyhledávání vhodných startupů pro aktivity TechSquare. Účastníci Pioneers Festivalu, kterých je vždy kolem 2500, jsou pečlivě vybíráni. Akce navíc čím dál více cílí – vedle startupů a investorů – na zástupce velkých korporací, což koresponduje s dlouhodobým zaměřením TechSquare. Program je rozdělen podle odvětví na takzvané ekosystémy, což účastníkům umožňuje zacílit přesně na ty obchodní vertikály, které jsou pro ně strategicky významné – ať už se jedná o FinTech, energetiku, telekomunikace nebo například moderní mobilitu.

Startupy se mohou hlásit do 15. 3. 2017 na webu www.czechpioneers.cz .

Newsletter