Trojice velkých US bank reportovala výsledky. Čísla dobrá

AKTUALIZOVÁNO – Americká banka JPMorgan Chase & Co reportovala upravený zisk 1,65 USD na akcii, když trh čekal jen 1,52 USD.  Za nárůstem je růst úvěrů a také příjmy z tradingu. Také tržby ve výši zhruba 25,6 miliardy dolarů překonaly očekávání trhu. Lepší než očekávaný čistý zisk o něco později oznámily také Wells Fargo a Citigroup. 

Wells Fargo reportovala kvartální upravený zisk dolar na akcii, když analytici čekali jen 97 centů. Citigroup pak 1,35 USD na akcii nad odhadem 1,24 USD.

Čistý zisk banky JMorgan, která je podle aktiv největší bankou v USA, se ve čtvrtletí zvýšil o 17 procent na 6,45 miliardy USD. Tržby rostly o 6,2 procenta. Rentabilita vlastního kapitálu banky vzrostla na 11 procent z devíti procent v loňském prvním čtvrtletí.

Akcie bankovního giganta JPMorgan rostly od listopadových prezidentských voleb, v nichž Donald Trump porazil Hillary Clintonovou, o pětinu. Za růstem akcií byly naděje na nové finanční regulace a nižší korporátní daň, o které hovoří Trumpova administrativa. Od počátku letošního roku ale akcie JPMorgan oslabily o procento, protože investoři vidí odklad těchto kroků, které Trump plánuje.

Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon v dopise akcionářům napsal, že firmy jsou zatížené současnými předpisy, americké firmy jsou podle něj kvůli vysokým korporátním daním méně konkurence schopné. „Spotřebitelé i podniky v USA jsou celkově v dobrém stavu a ekonomika USA se vzhledem k prorůstovým iniciativám a zlepšující se spolupráci mezi vládou a podnikatelským sektorem může dál zlepšovat,“ uvedl Dimon.

„Wells Fargo v 1. čtvrtletí pokračovala ve významném pokroku při obnově důvěry ke svým zákazníkům a dalších zainteresovaných stran, zatímco se podařilo dosáhnout solidních hospodářských výsledků,“ uvedl šéf Wells Fargo Tim Sloan.

Zisk Citigroup se ve čtvrtletí zvýšil na 4,1 miliardy z 3,5 miliardy dolarů loni. Především díky vyšším výnosům z obchodování s dluhopisy. Tržby čtvrté největší americké banky dle objemu aktiv rostly o tři procenta na 18,1 miliardy dolarů.

Newsletter