Unipetrol má novou smlouvu s Air Products

Přední světový výrobce průmyslových plynů Air Products (NYSE:APD) a společnost Unipetrol RPA podepsaly dlouhodobou smlouvu rozšiřující spolupráci. Platí do roku 2027 a zajišťuje pokračování dodávek technických plynů společností Air Products z existující jednotky na dělení vzduchu pro pokrytí potřeb Unipetrolu.

„Air Products zajišťuje výrobu klíčových surovin pro naše potřeby přímo v areálu Chemparku Záluží. Prodloužení spolupráce s Air Products představuje pro Unipetrol spolehlivou dodávku průmyslových plynů a možnost soustředit se na klíčové výrobní aktivity v oblasti rafinérie a petrochemie,“ uvedl Łukasz Piotrowski, jednatel odpovědný za výrobu společnosti Unipetrol RPA.

Unipetrol vykázal za loňský rok rekordní zisk

Kontrakt zahrnuje provozní a servisní služby pro všechna zařízení na výrobu technických plynů v Litvínově. Přímo z výrobního areálu Unipetrolu bude zařízení firmy Air Products také nadále dodávat kapalné produkty zákazníkům v ČR a střední Evropě. Firmy spolupracují déle než 20 let.

Air Products, která na trhu působí 75 let, zásobuje atmosférickými a procesními plyny a souvisejícími zařízeními zákazníky z odvětví rafinérského a petrochemického průmyslu, průmyslové metalurgie, potravin a nápojů, a rovněž v průmyslu zkapalňování zemního plynu. Ve fiskálním roce 2015 utržila 9,9 miliardy dolarů a umístila se na 284. místě žebříčku veřejně obchodovatelných společností Fortune 500. V padesáti zemích má více než 20 tisíc zaměstnanců.

Unipetrol ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.

Newsletter