Unipetrol navrhuje dividendu, naposledy ji vyplatil za rok 2007

AKTUALIZOVÁNO – Představenstvo společnosti Unipetrol dnes rozhodlo navrhnout valné hromadě vyplatit z loňského zisku dividendu, kterou Unipetrol vyplatil naposled za rok 2007. Chce vyplatit dividendu 5,52 Kč na akcii. Návrh bude předložen dozorčí radě a o výplatě dividendy rozhodne červnová valná hromada.

Podíl na zisku společnosti přiznaný akcionářům činí více než miliardu korun, což představuje 5,52 Kč na jednu akcii. Zbývající část chce firma převést na účet nerozděleného zisku minulých let, jde o částku 1,14 miliardy korun.

Unipetrol se kvůli odstávkám propadl do ztráty

Firma uvedla, že rozhodný den pro uplatnění práva na podíl na zisku je shodný s rozhodným dnem k účasti na valné hromadě. To je sedmý kalendářní den předcházející dni konání valné hromady.

Unipetrol není na prodej, říká nový šéf PKN Orlen

Unipetrol je od roku 2005 součástí polské skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Orlen drží v Unipetrolu 63procentní podíl. Dalších 23,7 procenta akcií vlastní společnost Paulinino Limited, za kterou stojí česko-slovenská finanční skupina J&T. Zbytek drží investiční fondy a menšinoví akcionáři.

Newsletter