V Praze padl rekord v prodejích nových bytů

Developeři v Praze během 2. čtvrtletí prodali rekordních 1998 nových bytů. To je nejvíce v devítileté historii monitorování pražského developerského trhu. Mezičtvrtletně jde o nárůst o 23,56 procenta, meziročně prodeje rostly o 17,53 procenta. Počet dostupných bytů přitom na začátku prázdnin klesl o další tisícovku.

Největší zájem měli kupující o byty 2+kk, které se na celkových prodejích podílely 39 procenty. Následovaly větší byty 3+kk (27 procent) a 1+kk (22 procent).

„Poptávku po novém bydlení udržují nahoře rekordně nízké úrokové sazby u hypoték a také očekávaný pozitivní vývoj celé ekonomiky. Proti tomu však jde chaos panující kolem povolování nových staveb, kdy získat stavební povolení pro větší bytový projekt trvá pět až sedm let,“ uvedl generální ředitel developerské firmy Ekospol Evžen Korec

Dostupných bytů je nejméně za devět let

Počet volných dostupných bytů v metropoli se aktuálně propadl až na 4616, což je nejméně za celou dobu monitoringu pražského developerského trhu. Od dubna do konce června developeři do nabídky nově zařadili celkem 1031 nových bytů, zatímco jich klienti koupili 1998.

Na konci loňského září bylo v nabídkách developerů 6400 dostupných bytů v Praze, na konci loňského roku jich bylo 5800. Na konci letošního března si mohli zájemci o nové bydlení vybírat dokonce už jen z 5583 volných bytů.

Newsletter