Výsledková sezona amerických bank pokračuje

Výsledková sezona amerických bank pokračuje. Po JPMorgan Chase & Co, která hospodářské výsledky za loňské čtvrté čtvrtletí zveřejnila včera, čísla oznámily další tři americké banky. 

Citigroup v loňském čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk na 3,3 miliardy z 344 milionů dolarů před rokem. Citigroup, která je třetí největší bankou v USA podle objemu aktiv, těžila zejména z výrazného snížení nákladů na právní spory. Kvůli nim i kvůli restrukturalizaci před rokem odepsala 3,5 miliardy dolarů.

Očištěný zisk na akcii dosáhl 1,06 USD, zatímco očištěné příjmy se zvýšily o 4,2 procenta na 18,6 miliardy dolarů. Za růstem příjmů ovšem stál hlavně zmíněný prodej nepotřebných aktiv, kterých se zbavuje za tímto účelem vytvořená součást Citi Holdings. Celkové výdaje se v posledních třech měsících loňského roku snížily o více než pětinu. Bance k vyššímu zisku pomohl i prodej nepotřebných aktiv z její součásti Citi Holdings.

JPMorgan pozitivně odstartovala výsledkovou sezonu

Největší správce investic na světě BlackRock ohlásil upravený zisk na akcii 4,75 USD při očekávání 4,80 USD. Čistý zisk se zvýšil na 861 milionů dolarů. Společnost oznámila, že bylo schváleno navýšení dividendy na 2,29 USD na akcii z 2,18 USD na akcii. Za poslední rok akcie banky klesly o deset procent na 310 USD. Celkové příjmy rostly meziročně o 2,8 procenta na 2,86 miliardy dolarů, trh přitom čekal 84 miliard USD.

Banka Wells Fargo měla ve 4. čtvrtletí loňského roku zisk na akcii 1,03 USD při očekávání 1,02. Tržby banky vzrostly meziročně o procento na 21,6 miliardy dolarů, trh očekával 21,8 miliardy dolarů.  Čistá úroková marže klesla proti předchozímu čtvrtletí na 2,92 procenta.

Velká bankovní příručka roku 2016

Newsletter