Evropské i americké výnosy rostou. Dolar se proti euru drží v zisku kolem 1,1700 EURUSD. Koruna postupně smazala předchozí zisky a posunula se zpět nad hranici 25,40 za euro.

Wall Steet na červené nule, čeká se na Yellenovou

Americké akcie dnes uzavřely s mírnými ztrátami a nenavázaly tak na včerejší výrazný propad.  Opět výrazně klesaly ceny ropy. Investoři vyhlížejí středeční vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové v Kongresu.

Index Dow Jones po zahájení obchodování klesl o téměř 150 bodů, pak se ale krátce dostal do kladných čísel. V závěru odepsal 0,08 procenta na 16 014,38 bodu.

Index S&P 500 v úvodu ztrácel téměř procento, poté také krátce posiloval. O zisky ale v závěru přišel, když klesl o 0,07 procenta na 1852,21 bodu. Také technologický Nasdaq po úvodních ztrátách během obchodování posiloval, v závěru ale oslabil o 0,35 procenta na 4268,76 bodu.

 

Silnější dolar, slabší ropa a komodity, slabší světový obchod, slabší rozvíjející se trhy a globální růst. To vše se může pořád dokola opakovat. V nekonečnu by to mohlo vést k ropnému Armageddonu…

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 9. únor 2016

 

Cena akcií mediálního gigantu Viacom klesla o více než pětinu. Tržby společnosti, která vlastní například televizní síť MTV Networks nebo filmové studio Paramount Pictures, totiž v loňském 4. čtvrtletí zaostaly za očekáváním kvůli nižším příjmům z reklamy.

Akcie ropného gigantu Chevron oslabily o 3,6 procenta. Světové ceny ropy dnes opět výrazně klesly – dolů je tlačí propad na akciových trzích a obavy z pokračujícího převisu nabídky nad poptávkou.  Cena severomořské ropy Brent se dnes propadla o téměř osm procent, zaznamenala tak nejprudší jednodenní pokles od začátku loňského září.

Na devizovém trhu se dolar propadl na téměř čtyřměsíční minimum vůči koši ostatních předních měn. Euro se vůči dolaru vyšplhalo až na 1,1337 USD, tedy na nejvyšší úroveň od 22. října.

Newsletter