Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Wall Street dál roste a vylepšuje letošní maxima

Americké akciové trhy v úvodu týdne mírně rostly. Během dne sice oslabovaly, ztráty ale nakonec dokázaly smazat. Dařilo se telekomunikacím a sektoru zdravotní péče. Wall Street tak rozšířila zisky z minulého týdne, kdy indexy vystoupaly na nová letošní maxima a zaznamenaly pátý týden zisků v řadě.

Dow Jonesův index akcií třiceti předních amerických podniků dnes vzrostl o 0,12 procenta na 17 623,87 bodu. Index zpevnil především díky akciím firem Boeing a Nike. Nedařilo se naopak akciím Chevronu, Goldman Sachs a Walt Disney.

Širší index S&P 500 posílil o desetinu procenta na 2051,60 bodu, když k růstu nejvíce přispěl sektor telekomunikací. V červených číslech naopak skončily energetické emise.

Úhrnný index trhu Nasdaq posílil o 0,28 procenta na 4808,87. Technologický gigant Apple dnes představil nový a levnější telefon iPhone SE. Akcie firmy před tiskovou konferencí v Cupertinu rostly o půl procenta, poté ale zisky umazaly a uzavřely blízko nuly.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že prodeje domů v USA únoru klesly o 7,1 procenta na anualizovaných 5,08 milionu. To je nejnižší číslo od loňského listopadu. Čekal se pokles jen o tři procenta, což poslalo dolů akcie developerských firem.

Prezident atlantského Fedu Dennis Lockhart dnes naznačil, že další zvýšení sazeb je možné už v dubnu. Na devizových trzích se k růstu vrátil dolar, který minulý týden oslaboval právě po komentářích Fedu.

Newsletter