Wall Street díky obratu na ropě končí v plusu

Americké akciové trhy dnes zpevnily.  Obchodování začaly v červených číslech, ale obrat vývoje cen ropy a jejich stabilizace dostala Wall Street nakonec do plusu.

Index S&P 500 se během obchodování krátce dostal pod psychologickou hranici 1900 bodů, v závěru ale zpevnil o 0,44 % na 1929,80 bodu. Dow Jones Industrial posílil o 0,32 % a uzavřel na 16 484,86 bodu, největší vliv na růst indexu měly akcie United Technologies.  Nedařilo  se naopak akciím Boeingu, UnitedHealth a Caterpillar.

Největší zisky zaznamenal technologický index Nasdaq Composite, který přidal 0,87 % a nachází se na 4542,61 bodu. Zisky zaznamenaly akcie Apple a také firmy Facebook.

 

Blue chips si stěžují na dva fundamenty, které jim osekávají zisky. Jde o intenzivní propad cen ropy společně s pozvolným posilováním amerického dolaru.

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 24. únor 2016

 

Světové ceny ropy se dnes navzdory počátečnímu poklesu zvýšily. Severomořská ropa Brent zdražila o 3,4 procenta a uzavřela na 34,41 dolaru za barel. K růstu cen přispěly údaje o silné poptávce po benzinu ve Spojených státech. Někteří obchodníci však předpokládají, že ceny zamíří opět dolů, protože Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nadále odmítá snižovat těžbu. Banka JPMorgan Chase & Co již dříve oznámila, že zvýší o více než 60 procent rezervy na ztrátové úvěry v sektoru energetiky.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby ropy ve Spojených státech minulý týden stouply o 3,5 milionu barelů. Zásoby benzinu se ale snížily, a to o 2,2 milionu barelů. Zaznamenaly tak první pokles od listopadu.

Newsletter