Wall Street končí úspěšný rok poklesem, padla potřetí v řade

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy končí poslední obchodní den v roce poklesem. Magickou hranici 20 tisíc bodů tak Dow Jones letos nepokořil, zpevnil o více než 13 procent. Širší index S&P 500 za celý rok přidal 9,5 procenta a index technologického trhu Nasdaq rostl o 7,5 procenta. 

Tři hlavní indexy dnes oslabily potřetí v řadě, což se stalo poprvé od 4. listopadu. Wall Street padla poté, co investoři spekulovali na to, že ke konci roku bude uzavřena řada příkazů k prodeji. Art Cashin z UBS dodal, že se jednalo o zhruba 1,2 miliardy dolarů.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes odepsal 0,29 procenta na 19 762,60 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,46 procenta na 2238,83 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 0,90 procenta na 5383,12 bodu.

Investoři se již dívají do nového roku, podle Kevina Mahna z Hennion & Walsh Asset Management budou optimističtější. Je ale možné, že některé ze zisků následujícího roku už bylo zahrnuto na Wall Street letos.

Mahn dodal, že s větrem v zádech z roku 2016 míří mnoho investorů do nového roku na opakující se vlně důvěry, a to s respektem k ekonomickému růstu a růstu akciových trhů v určitých sektorech USA. To vše by mohlo vést k velmi atraktivními roku, poznamenal Mahn.

Wall Street rostla výrazně poté, co miliardář a realitní magnát Donald Trump v prezidentských volbách, které se konaly 8. listopadu, porazil bývalou první dámu Hillary Clintonovou. Panuje optimismus, že Trumpovy plány na snižování daní a zvyšování výdajů na infrastrukturu podpoří hospodářský růst.

 

Newsletter