Wall Street začala týden smíšeně, ztratil jen Nasdaq

Wall Street začala nový týden smíšeně. Americké akciové trhy se tak zklidnily po třítýdenní rally. Zisky energetických emisí dnes kompenzovaly ztráty technologických firem.

Index S&P 500 dnes překonal psychologickou hranici 2000 bodů, když zpevnil o 0,09 procenta na 2001,76 bodu. Zisky více než 1,5 procenta zaznamenaly energetické emise. Reagovaly na růst cen ropy, které zahájily týden dalším vzestupem a severomořská ropa Brent se odpoledne dostala poprvé za tři měsíce na 40 dolarů za barel. Po týdnech postupného oživování ropného trhu ze 12letých minim se mezi investory stále více prosazuje očekávání dalšího vzestupu cen.

Úzký index blue chips DJIA si připsal 0,40 procenta na 17 073, 61 bodu a rostl pět dní v řadě poprvé od loňského října. K růstu přispěly hlavně akcie firem Chevron, IBM a Exxon Mobil. Ztráty naopak postihly akcie společností Visa a Nike. Technologický Nasdaq zakončil první den v týdnu se ztrátou 0,19 procenta na 4708,25 bodu.

Klíčovou událostí pro investory bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Členka rady guvernérů Fed Lael Brainardová dnes argumentovala pro trpělivost při zvyšování sazeb. Dodala, že inflace je stále pod cílem. Místopředseda Fedu Stanley Fischer separátně uvedl, že inflace v USA vykazuje známky možného zrychlení. To, zde Fed letos zvýší sazby, Fischer komentovat nechtěl.

Newsletter