Warren Buffett se ostře pustil do Trumpa

Miliardář Warren Buffett se na včerejším shromáždění demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové v Nebrasce ostře pustil do jejího soupeře Donalda Trumpa. Podle něj by měl zveřejnit svá daňová přiznání. Buffett, přezdívaný jako Veštec z Omahy, také zkritizoval Trumpovy poznámky k muslimským imigrantům a bankroty jeho firem, uvedla na webových stánkách CNBC.

Uprostřed mnoha výtek Buffett zmínil Trumpův útok na muslimské rodiče vyznamenaného amerického vojáka, který byl zabit v Iráku. „Nemáte trochu slušnosti, pane?“ zeptal se Trumpa jeden z nejbohatších lidí světa. „Jak se můžete postavit k rodičům, kteří přišli o syna, a mluvit o obětování, protože jste postavil spoustu budov,“ dodal.

Buffett dále prohlásil, že se s Trumpem „kdekoli a kdykoli“ sejde, aby „navzájem probrali své daně“. Republikánský prezidentský kandidát to už totiž dříve odmítl zveřejnit s tím, že tak nemůže udělat, dokud příslušné úřady nedokončí audit. „Bojíte se pouze v případě, že se máte čeho se bát,“ řekl Buffett jásajícímu davu v Omaze. Trump se podle něj nebojí kvůli správci daně, ale kvůli lidem.

 

 

Buffett se také zaměřil na záznamy historie realitního byznysu Donalda Trumpa, který tvoří základ financování jeho kampaně v boji o Bílý dům, vybral výpisy firmy Atlantic City. Když prý Trump v roce 1995 uvedl akcie své hotelové společnosti na newyorskou burzu, podnik deset let po sobě prodělával. „Opice by si vedla lépe,“ poznamenal k tomu Buffett.

Majitel firmy Berkshire Hathaway davu na shromáždění řekl, že chce překvapit Clintonovou malou novinkou a zahájí její podporu v hlasování. „Dnes slibuji, že v den voleb 8. listopadu dostanu k volbám nejméně deset lidí, kteří by měli jinak potíže přijít,“ řekl Buffett.

Clintonová v reakci na Buffettovu podporu řekla, že když vyhraje, bude tančit s Buffettem v ulicích Omahy. „Možná, když budeme mít opravdu štěstí, vezme si Buffett opět kostým Elvise,“ dodal bývalá první dáma.

 

Newsletter