Živě: FPG MoneyExpo Trading 2016

Sledujeme druhý den konference FPG MoneyExpo Trading 2016
16:31 Finanční poradce, broker i trader bude potřeba i nadále. Budou ale spíš fungovat jako kouči.
16:15 FinTech není revolucí. To staré ve světě financí neodejde, sníží se ale význam.
16:09 Produktivita do roku 2040 výrazně neporoste. Dvojnásobnou životní úroveň ve srovnání s rokem 2007 budeme mít až v roce 2100.
16:03 FinTechové platformy dokážou malým a středním podnikům nabídnout levnější úvěry než banky.
15:45 FinTech získává na popularitě i významu, podle Kovandy jde o kreativní destrukci. Destruuje staré pořádky ve světě financí.
Konferenci uzavírá hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda.
14:41 Stroukal dodává, že banky se snaží být inovativnější, bitcoin je pro ně inspirací, byť je to ve zkostnatělém systému těžké.
14:38 Podle Fillnera je třeba, aby vznikla infrastruktura. Jsou potřeba bitcoinové peněženky, směnárny, bankomaty.
14:32 Bitcoin je podle Stroukala dobrá investice. Její hlavní využití je na dary. Případný přechod mezi kryptoměnami by nebyl složitý.
14:27 Šíp upozornil na to, že nejdůležitější vlastnost bitcoinu je to, že je otevřený.
Další blok patří bitcoinu. Diskutují expert na blockchain, bitcoin a kryptoměny Karel Fillner, ekonom Dominik Stroukal a Martin Šíp.
13:50 Bank of Japan nakupuje tolik akcií, že je to 10 procent indexu Nikkei, udělá cokoli pro povzbuzení japonské ekonomiky.
13:44 Otázka je, co Fed udělá a kdy to bude? Evropa je ve složité situaci, nevytváří pracovní místa, hrozí brexit, problémem je terorismus a imigranti, ECB bude pokračovat ve stimulaci ekonomiky. S vysokou pravděpodobností se dočkáme „helicopter money“.
13:40 Jsme v měnové válce.
13:37 Máme asi 30 zemí v rozvinutém světě se zápornými sazbami; krátkodobě budou lidé asi méně investovat do dluhopisů a spořit, budou investovat do kapitálu.
13:35 Nyní vidíme světový růst kolem tří procent, deflace se dostala na trh světové ekonomiky, centrální banky snížily sazby – vidíme to u všech hlavních centrálních bank.
13:28 Obchodování je velmi složitá záležitost, měli byste všemu rozumět. Fundamentální analýza je mimořádně důležitá.
13 :19 Třetím řečníkem je Peter Rosentreich, vedoucí obchodních strategií ve společnosti Swissquote.
11: 40 Michal Stupavský – Pravidlo investování je „keep it simple“. Dnes se velice těžko můžete odlišit.
11:13 Objemy na pražské burze jsou strašně nízké, velcí hráči jsou pryč. O pražskou burzu se bojím.
10:55 Při technické analýze chcete zjistit, co dělají velcí hráči. Když to víte, můžete to využít a napojit se na trend.
10:30 Komodity budou stoupat tehdy, když bude dolar lacinější. Platí to pro platinu, stříbro, tedy na všechny komodity, které se obchodují v dolarech.
10:09 Při technické analýze je důležitá jednoduchost, stačí dva tři trendy. Technická analýza není věda, její výsledky mohou být variabilní.
Jako druhá vystoupí Miroslava Mičunková, jednatelka společnosti UFX, držitelka titulu Chartered Market Technician (CMT).
10:05 Jedinou jistotou investování je, že budoucnost je značně nejistá.
9:58 Akcie Apple může být za půl roku klidně na 50 USD. Neinvestujete do něčeho, čemu nerozumíte! Investování je o risk managementu.
9:31 Apple je úžasná firma, roste. Loňský rok byl úžasný, tržby rostly do konce září o 30 procent. Apple je stroj na peníze. Dobrá firma neznamená, že je to „buy“. Dobrá firma nemusí být dobrou investicí. Apple má stejný růstový problém jako Microsoft před 20 lety. Oni neví, co s hotovostí. To je průšvih.
9:15 Traderem se jen tak nestanete, bez vysokoškolského vzdělání a praxe nemáte šanci. Pět let praxe je málo. Při studiu výkazů firmy musíte znát historii alespoň pět let zpátky.
Dnešní program zahajuje Michal Stupavský, specialista na fundamentální analýzu a konstrukci portfolií a člen CFA Society Czech Republic:

Newsletter