Switajewski končí jako generální ředitel Unipetrolu


16:53 • 1. července 2016

Tagy: Unipetrol, personální

Dozorčí rada společnosti Unipetrol dnes odvolala Marka Świtajewského z funkce člena představenstva společnosti Unipetrol s účinností ode dneška. Świtajewski končí také jako generální ředitel Unipetrolu. Novým předsedou představenstva byl zvolen Andrzej Modrzejewski. Serveru Roklen24 informaci potvrdil mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda.

Switajewski byl jmenován na pozici generálního ředitele Unipetrolu v dubnu 2013. Do skupiny Unipetrol nastoupil v roce 2010, kdy se stal jednatelem společnosti Unipetrol RPA. V následujícím roce se ujal pozice předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Česká rafinérská. V červnu 2012 se stal členem představenstva.

Dozorčí rada dnes dále členem představenstva zvolila Krzysztofa Zdziarského, a to s účinností od 2. července. Místopředsedou byl zvolen finanční ředitel Unipetrolu Mirosław Kastelik.

Unipetrol loni vykázal rekordní čistý zisku 7,036 miliardy korun, po předloňské ztrátě 556 milionů korun. Valná hromada firmy schválila vyplatit za loňský rok dividendu 5,52 Kč na akcii. Celkový podíl na zisku přiznaný akcionářům činí zhruba miliardu korun. Dividendu firma vyplatila naposledy za rok 2007.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.