Dolar na začátku týdne mírně navýšil zisky pod 1,1040 za euro. Koruna vinou silnější americké měny oslabila k 22,70 za dolar. Proti euru se drží u horní hranice pásma 25,00-25,05.

Instrument FOREXCOM:EURUSD

Pro zobrazení jiných měnových párů prosím přepište měny v horní části grafu.

Články z rubriky Devizové trhy

Načítat příspěvky po

Euro na sestupu? Do konce roku může ztrácet proti koruně i dolaru

Ve čtvrtek 12.9. zasedne ECB a velmi pravděpodobně sníží úrokové sazby. Do konce roku by euro mohlo oslabit proti koruně i dolaru. Očekávání trhu v oblasti měnové politiky v USA zřejmě nebudou naplněna. Změny očekávaného vývoje světové ekonomiky se promítnou do kurzu eura. To oslabí do konce roku a s ním zřejmě i koruna.

Chování burz velmi připomíná Ponziho schéma

Pokaždé, když se ve zprávách z finančních trhů objeví slovní spojení „soft landing“ neboli měkké přistání vytane mi na mysli letadlo. V češtině je používáno letadlo jako obecný název pro Ponziho schéma, což je dle definice podvodná investiční aktivita. Ať to chceme či nechceme vidět, chování burz velmi připomíná Ponziho schéma, kde je měkké přistání spíše výjimkou.

Co by bylo potřeba k ještě slabšímu dolaru, nižším výnosům a k výprodeji akcií?

Obchodníci po celém světě dnes budou sledovat americká data z trhu práce. Ta by mohla rozhodnout o tom, jak rychle budou klesat úrokové sazby. Další nad očekávání horší výsledek by znamenal nárůst pravděpodobnosti snížení sazeb v tomto měsíci o půl procentního bodu. Lepší čísla by naopak měla potvrdit snížení o čtvrt procentního bodu.

Pozitivní výhled pro americkou ekonomiku i akcie

Snížení amerických úrokových sazeb by mělo pozitivní ovlivnit spotřebu, investice, a tedy i firemní zisky a akcie.

Trhy v úterý krvácely. Čekáme na americká data z trhu práce

První obchodní den po pondělním svátku v USA začal divoce. Týden dat z amerického trhu práce odstartoval krvácením trhů. Koruna již pár dní konsoliduje do strany, ale včera proti euru oslabila. Okurková sezóna na trzích letos nebyla. Léto bylo volatilní. Podobné pohyby očekáváme i po zbytek roku.

Čekáte v září agresivní snížení amerických úrokových sazeb?

Pravděpodobnost snížení sazeb Fedu o 50 bodů na zářijovém zasedání dosáhla dle dat burzy CME 31 %. To je o necelých 8 procentních bodů méně oproti sázkám z doby po proslovu guvernéra Powella na sympoziu v Jackson Hole. Co nám k tomuto kroku napoví historie?

Lekce zkušeného obchodníka: Nikdy nesázejte proti americkému spotřebiteli

Nikdy nesázejte proti americkému spotřebiteli! Konzument je síla, která nám pomůže překonat veškeré nástrahy. V USA pomůže síla spotřebitele dosáhnout měkkého přistání.

Na tomhle trhu strach z recese nenajdete

Stejně rychle, jako přišel, tak i odešel. Řeč je o strachu z blížící se recese americké ekonomiky, který jsme mohli na trhu pozorovat na přelomu července a srpna. Dávno pryč jsou spekulace o záchranném snížení sazeb ze strany amerického Fedu. Největší ekonomika světa zůstává robustní, což potvrzuje i stav jednoho z námi pečlivě sledovaných trhů.

Dolar korigoval po úterním krvácení. Jak je na tom koruna?

Dolar po vybrání posledního low z prosince roku 2023 korigoval. Celkově si ale zachovává tvrdý medvědí kanál. Momentální downtrend jednou dojde konce. Otázka je, zda bude korekce pokračovat i v příštích dnech. Česká koruna sbírala zisky. Poprvé od konce června se dostala v úterním obchodování pod hranici 25,00 EURCZK. Včera  na tento level ale zareagovala odrazem. a není to náhoda. Psychologický level je pro obchodníky důležitý, a na něm se momentálně koruna nachází.

Nálada v USA je jak v pozdní hodině hasičského plesu

Důvěra amerických spotřebitelů dle posledních měření vystoupala na maxima za půl roku. Dobrá nálada po hašení dílčích problémů americké ekonomiky ukazuje na světlejší zítřky a může znamenat začátek příjemných slavností. Americká nálada je nakažlivá díky jejich širokým úsměvům, ale především také kvůli tomu, že jejich ekonomika je tou největší a nejdůležitější na světě.

Důvěra v ekonomiku je slabá. Recese ale nehrozí

Evropská důvěra v ekonomiku není nejlepší. Horší čísla včera přišla od Českého statistického úřadu i od německého Institutu ekonomických studií. Základním scénářem zůstává, že bychom se v prostředí utlumeného růstu měli vyhnout recesi. Výraznější ekonomický růst by nás pak měl čekat příští rok.

Letošní Jackson Hole představuje změnu v tom, jak bychom měli nahlížet na trhy

Pokud bylo ještě před několika dny snížení úrokové sazby ze strany Fedu pouhou vysoce pravděpodobnou domněnkou, po pátečním projevu předsedy Powella v americkém Jackson Hole se stala téměř jistotou. Jerome Powell stvrdil nevyhnutelné, navíc stylem, který naznačuje nejenom jeden osamocený cut, nýbrž stabilní snižovací kampaň. Pojďme se podívat, jakým způsobem na jeho prohlášení zareagovala jednotlivá aktiva. Ne všechna totiž splnila cenová očekávání, která do nich byla vkládána.

Tlak na slabší korunu polevuje. Česká ekonomika do konce roku zrychlí

Růst domácí ekonomiky bude ve druhé polovině roku rychlejší než v první. Z pohledu měnových trhů se může jednat o mírný impuls ve prospěch silnější koruny. To by ve výsledku mohlo v kombinaci s poklesem sazeb v eurozóně a v USA vést k utlumení tlaků na další oslabení české měny.

Dolar je nejslabší od loňského července

Blíží se první snížení amerických úrokových sazeb od roku 2020. A trhy to vnímají.

Dolaroví medvědi by mohli být zklamáni. Alespoň na chvilku

Kurz dolaru navýšil ztráty. Krátce otestoval 1,1100 za euro, což jsou letošní nejslabší hodnoty. Ztráty americké měny žene očekávané snižování sazeb úrokových sazeb Fedu. Pokud Fed nedoručí holubičí výstup, který trh očekává, prostor pro korekci dolarových ztrát existuje.

Rudé dolarové léto

Dolar zažívá krušné léto. Hlavní rezervní měna od nejvyššího bodu z července...

Tohle je válka, která bude finanční trhy ovládat ještě nějakou dobu

Z úrokové sazby se stal parametr, se kterým se musí počítat nejenom ve finančním světě, ale i v reálné ekonomice. Válka mezi dvěma hlavními tábory bude určujícím procesem, který bude ovládat finanční trhy ještě dlouhou dobu.

Koruna i přes mírné posílení zůstane slabá

Kurz koruny mírně posílil kvůli nad očekávání vyšší červencové inflaci. Jedno číslo ale nezmění směřování měnové politiky. Koruně nevyhovuje ani slabší ekonomický výkon v ČR a zahraničí. Obrat v nedohlednu. Ze strany ČNB přijde už jen jemné ladění nastavení sazeb.

Blíží se snížení amerických i britských sazeb

Blíží se snížení amerických i britských úrokových sazeb. Data o inflaci to dovolují.

Týden inflačních čísel. Jsou trhy v ohrožení?

V průběhu probíhajícího týdne bylo zveřejněno několik evropských inflačních čísel. I dnešek přinese další údaje ohledně vývoje cenových hladin. To nejdůležitější nás čeká dnes odpoledne – inflace ve Spojených státech. Vzhledem k okolnostem posledních dní mohou být trhy o něco citlivější na negativní zprávy. Případné překvapení se může výrazněji projevit na kurzu dolaru i na vývoji amerických akcií.

Newsletter